Balya Makinası

Geçimini tarım yaparak sağlayan çiftçilerin en büyük yardımcılarından biri olan balya makinası, harman sonrasında tarlada kalan buğday, yulaf, mısır sapı, yonca, arpa, fiğ gibi bitki saplarının olağanüstü bir hız ve düzende toplanarak balya haline getirilmesini sağlamaktadır. Traktörlerin arkasına bağlanan ve hareketlerini kuyruk milinden alan bu tür makinalar, tarım ile uğraşanların mutlaka edinmesi gereken araçlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Hasat zamanları çiftçinin bir yıllık emeğinin karşılığını aldığı dönemlerdir. Bu dönemlerde insanüstü çabayla mücadele eden çiftçiler tarlalarına ekmiş oldukları ürünlerinden olabildiğince yararlanmak isterler.

Herhangi bir hasat aracı kullanılmadığı takdirde tarlada kalan ürün sapları el işçiliği ile toplansa da uzun sürdüğü ve ağır işçilik gerektirdiği için istenilen verimin alınması mümkün olmamaktadır. Günümüzde ileri teknoloji tarım ürünlerinin kolayca temin edilebiliyor oluşu bu tür sorunların ortadan kalkmasına katkı sağlamıştır. Özellikle internet kullanımının yaygınlaşmasına bağlı olarak daha kolay erişilebilen tarım makinaları online satış ile kısa sürede temin edilebilmektedir. Simge tarım web sitesi üzerinden satışı yapılan balya makineleri ve yedek parçaları, piyasa değerlerinin çok daha altında fiyatlarla alınabilmekte, ihtiyaç duyulan tüm tarım makinaları site üzerinden tedarik edilebilmektedir.

Balya Makinalarının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Simge tarım web sitesi üzerinden satışı yapılan tarım makine ve yedek parçaları, farklı işlemlerin daha kolay ve pratik yapılabilmesine olanak sağlamakta, çiftçinin emeğini sonuna kadar alabilmesine katkıda bulunmaktadır. Daha kısa sürede daha az çalışmayla en üst düzeyde verim alınmasını sağlayan tarım makinaları simge tarım makinaları web sitesi üzerinden aracısız ve komisyonsuz bir şekilde temin edilebilmektedir.

 1. Bağlama grup malzemeleri
 2. Toplayıcı malzemeleri
 3. Yaba malzemeleri
 4. Ayna mahruti malzemeleri
 5. Arış malzemeleri
 6. İğne aksamları
 7. Piston malzemeleri
 8. Tekerlek aksamı
 9. Volant malzemeleri
 10. Haşpay malzemeleri
 11. Muhtelif aksam
 12. Şaft mafsal malzemeleri simge tarım sitesi üzerinden online sipariş verilebilen ürünler arasında yer almaktadır.

Balya makineleri tarlada kalan ürün saplarının toplanarak balya haline getirilmesinin yanı sıra farklı avantajların da elde edilmesine olanak sağlar. Bu tür makinalar tarımsal kullanım alanlarını genişletilmesi ve daha fazla ürün elde edilebilmesine katkı sağladığı gibi, insan gücüne daha az ihtiyaç duyulmasını sağlayarak fazla ücret ödenmesini engellemektedir. Bir başka yararı ise insan kaynaklı hataların azaltılarak iş gününden tasarruf edilmesini sağlamasıdır. Tarımsal faaliyetlerin daha kısa sürede sonlandırılmasını sağlayan tarım makinası ve aksesuarları maliyetleri aşağı çekerek ürün verimliliğini artırmaktadır.

Balya Makinasının Özellikleri

Simge tarım web sitesi üzerinden online olarak alınabilen tarım makinalarının her biri farklı alanlarda kullanıma uygun olarak imal edilen ileri teknoloji ürünlerdir. Uygun fiyat ve ödeme koşullarıyla çitçilerin kullanımına sunulan balya makinaları da gerek işlevsel özellikleri gerekse uzun yıllar kullanıma uygun oluşlarıyla önemli bir konuma sahip bulunmaktadır. Kolay taşınabilir olmaları sebebiyle ek işçiliğe gerek duyulmaması en önemli özelliklerinden biridir. Güçlerini bağlandıkları traktörden alıyor olmaları, sarsıntısız ve sessiz bir çalışma düzeneğine sahip oluşları dayanıklı malzemelerden imal edilmiş olmaları diğer özellikleri arasında yer almaktadır.

Geçmişte acentalar ve tarım makinaları bayilerinden temin edilebilen balya makinaları, simge tarım üzerinden daha uygun fiyatlarla ve kısa süreler içerisinde temin edilebilmektedir. İhtiyaç duyulan tarım makinalarının yanı sıra, her türlü marka ve modele uygun yedek parça satışıyla çiftçiye destek veren simge tarım, Türkiye’nin dört bir yanına ürün tedariki yapmaktadır.

Online Balya Makinası Nasıl Alınır?

Tarım makinalarının temin edilmesi için firma firma dolaşmanın zorluğunu yakından bilen simge tarım, çiftçilerimizin tüm ihtiyaçlarını birkaç dakika içerisinde sipariş edebilmelerine olanak sağlamaktadır. İhtiyaç duyduğu tarım makinesini almak için simge tarım web sitesine giren çiftçilerimiz diledikleri makine ve yedek parçayı görerek ve tüm özelliklerini inceleyerek online sipariş verebilmektedir. Balya makineleri ve yedek parçalarının en uygun şartlarla satışını yapan simge tarım web sitesi üzerinden Laverda biçerdöver, New Holland biçerdöver, Massey Ferguson, Fent biçerdöver, çayır biçme ve ot toplama makinesi de satışa sunulmaktadır. Siz de tarım makinaları ile ilgili ihtiyaçlarınızı en uygun fiyat ve ödeme kolaylıklarıyla temin etmek için web sitemizi ziyaret edebilir, ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünler hakkında bilgi edinerek sipariş verebilirsiniz.

Filtreler

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 401 ürün görüntüleniyor.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.