Balya İp Fiyatları

Balya ipi, samanların bağlanması için kullanılır. Oldukça sağlam ve dayanıklı olan balya ipi çiftçilerin sıkça kullandığı bir malzemedir. Kopmaya dayanıklı olan bu ip, dayanıklı malzemelerden üretilir. Güneş ışığına, soğuğa ya da ağırlığa karşı dirençli bir iptir.

Fabrikalarda çeşitli balya makinelerinde üretilen balya ipi çeşitli uzunluklardadır. Ayrıca pek çok farklı çeşidi bulunan balya ipi kullanım amacına göre değişiklik göstermektedir. Balya ipinin ham maddesi polipropilen olduğundan dolayı güneş ışığına, ağırlığa ve yıpranmalara karşı oldukça dayanıklıdır. Sadece saman balyalama amacıyla değil, çuval ya da torba ağzını bağlamak için de kullanılabilir. Genel olarak 100-400 kg ağırlığa kadar taşıyabilen balya ipi taşıma kolaylığı sağlar. Ayrıca balya ipiyle düğüm atıldıktan sonra kolaylıkla çözülmeyen bir yapıya sahip değildir.

Balya İpi Çeşitleri

Balya ipi tarımda veya seracılıkta sıkça kullanılan bir malzemedir. Sağlam ve uzun süre kullanılmasından dolayı sıkça tercih edilmektedir. Balya ipinin birçok çeşidini bulabilmek mümkündür. Bunlar:

 1. Arılı balya ipi,
 2. Türk Traktör balya ipi, Sultan balya İpi,
 3. Trak balya ipi,
 4. Fil balya ipi,
 5. Nadas balya ipi, şeklinde sıralanabilir.

Bu balya ipi çeşitleri, genel olarak markaya göre çeşitlendirilmiştir. Bunun nedeni her marka kendine özgü balya iplerini üretmesinden kaynaklanır. Çiftçilerin sıkça tercih ettiği balya ipi çeşidi arılı balya ipidir. Balya ipi arılı, UV filtreli olup ve antioksidan içermez. Ayrıca Türk Standartları Enstitüsü (TSE) belgesine de sahip olan bu ürün, kaliteli plastik malzemeden üretilir. Yapısı ağ şekildedir. Sürtünmeden etkilenmeyen sağlam bir yapısı vardır.

Türk Traktör balya ipi de sıkça kullanılan bir üründür. Aşınmalara karşı dayanıklı olan bu balya ipi, kalın yapılıdır. Türk Traktör balya ipi fiyatları ipin uzunluğuna ve yapısına göre değişiklik göstermektedir. Ortalama 100-200 TL civarında olan bir iptir. Hırdavatçılardan, internet sitelerinden uygun fiyatlarla satın alınabilir.

Balya İpi Özellikleri

Balya ipi, sağlam ve kaliteli dokusuyla beğenilen ve kullanılan bir malzemedir. Tarlada, serada, bağda ve bahçede kullanılan balya ipi pek çok özelliklere sahiptir. Bu özellikler şöyledir:

  1. Balya ipleri, genel olarak UV ışınlarına karşı filtrelidir. Bunun nedeni güneş ışığında kolaylıkla kopmaması içindir.
  2. Antioksidan içermeyen bu ürünlerde, sağlığa zararlı herhangi bir kimyasal madde bulunmaz.
  3. Kolaylıkla düğüm atılabilir. Atılan düğüm kolay bir şekilde çözülmez.
  4. 100-400 kilograma kadar taşıyabilir.
  5. Markasına ve üretim şekline göre değişse de genel olarak sarmal ya da ağ şeklindedir.
  6. Sağlam dokuya sahip olduğundan dolayı balya makinelerinde dağılma yapmaz.
  7. Yağmur, kar, soğuk, rüzgâr veya çeşitli dış faktörlerden kolaylıkla etkilenmez.
  8. Kaygan yüzeylerde rahatlıkla bağlanabilir.
  9. Bağlanan malzemeyi kolaylıkla taşıma imkânı sunar.
  10. Genellikle balya ipi toptan olarak satılır.
  11. Siyah, beyaz, gri, kahverengi gibi renklerde üretilir.
  12. Balya makinalarına pratik bir şekilde takılır.

Çeşitli markalar tarafından üretilen balya ipi kullananlar tarafından beğenilir. İşleri kolaylaştıran, uzun süre kullanılabilen dayanıklı bu malzeme özellikle çiftçilerin ve bahçıvanların beğenisini toplar.

Balya İpi Kullanım Amaçları

Dayanıklı yapıya sahip olan balya ipleri, pek çok kullanım amacına sahiptir. Genellikle tarlada samanları balya yapmak için kullanılan bir üründür. Samanları taşımak ve balya yapmak zor olduğu için balya ipleri tercih edilir.

Kaymayan ve kolay bir şekilde bağlanan bu ip sayesinde samanlar, rahatlıkla balya haline getirilir. Ayrıca samanları balya yapmak için kullanılan balya makinelerinde de kullanılabilen bu ip, bu makinelere kolay bir şekilde monte edilebilir. Tarlaların yanı sıra seralarda da sıkça tercih edilir. Sera çadırını bağlamak için kullanılan bir üründür. Bunların yanında bağ ve bahçelerde de kullanılır. Sebze ve meyve torbalarını bağlamak, kasaları bağlamak için tercih edilir. Bu kullanım amaçlarının dışında balya ipi, gazete ve karton balyalamak amacıyla da kullanılır. Toptan gazete veya kartonları balyalamak için de kullanılan bir malzeme olduğu söylenebilir. Oldukça kullanışlı ve kaliteli olan balya ipi, uzun süre kullanım olanağı sunar. Güneş ışığına, soğuğa ve pek çok çevresel faktörlere karşı dirençli olduğu için dış ortamlarda daha çok tercih edilir.

Balya Makinesi İpi ve Balya İpi Üretim Yerleri

Balya ipi çeşitli fabrikalarda ve atölyelerde üretilir. Balya ipi fabrikaları, plastik ipliklerden balya ipleri üretir. Plastik ipleri işleyerek bobin olarak sarar. Büyük bobinler halinde üretilen balya ipleri uzun süre boyunca kullanılabilir. Sağlam ve dayanıklı plastik ham maddeden üretilir. Ayrıca balya yapmak için çeşitli makineler de bulunur. Kullanımı pratik olan bu makineler sayesinde kolaylıkla balya yapılabilir ve düğüm atılabilir. Balya ipi üretim makinesi özellikle samanları balya yapmak için tercih edilir. İpi koparmayarak, yapısını bozmayarak kolay bir şekilde samanın balyalanmasına yardımcı olur.

Balyaipi Ankara, Konya, Erzurum gibi tarımın ve bahçe işlerinin çok yapıldığı yerlerde daha sık üretilir. Erzurum’da üretilen ve sıkça kullanılan Erzurum balya ipi fiyatları 50-250 TL arasında değişir.

Balya makinesi ip fiyatları ürünün markasına, özelliklerine ve uzunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Geniş ürün yelpazesi içinden ihtiyacı karşılayan, kullanışlı balya makinesi ipi satın alınabilir. Balya makinesi ip fiyatları 100-1000 TL arasında değişir. Çeşitli internet sitesinden, yapı marketlerden ve hırdavatçılardan satın alınabilir.

Balya İpi Uzunlukları

Balya ipi, çeşitli uzunluklara sahiptir. Fakat genel olarak uzunluğu santimetre olarak hesap edilmez. Ağırlık olarak hesap edilir. Genel olarak balya ipi, 5-20 kilogram arasında değişir. Bu uzunluklar, balya ipinin yapısına, üretim şekline, kullanım amacına ve markasına göre değişiklik gösterebilir. Genellikle balya makinelerinde kullanılan balya ipleri, 20 kilograma kadar üretilir. İhtiyaca göre birden fazla balya ipi de satın alınabilir.

Balya ipi ağırlık ve uzunlukları, ipin taşıma kapasitesine göre hesap edilir. Daha kolay işler ve hafif yükler için 5-9 kilogram arasındaki balya ipleri tercih edilebilir. Fakat taşınacak yük ağırsa 10-20 kilogram ağırlığındaki balya ipleri kullanılabilir. Ayrıca balya iplerinin uzunluk ve ağırlıkları ipin yapısına göre de değişir. Daha sık dokulu, ağ ya da sarmal şeklinde üretilen balya iplerinin ağırlığı daha fazla olabilir. Bunun dışında balya makinesinin kapasitesine ve yapılacak işin çokluğuna göre de balya ipinin uzunluk ve ağırlıkları değişir. ‘Balya ipi kaç metre?diye merak edenler çeşitli internet sitelerinden veya hırdavatçılardan gerekli bilgileri öğrenebilir.

Balya İpi Fiyatları

Balya ipi fiyatları ürünün markasına, uzunluğuna ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Kullanışlı ve sağlam olan bu balya ipleri birçok tarım marketlerden, internet sitelerinden ya da yapı marketlerden satın alınabilir.

Her bütçeye uygun olan balya ip fiyatları 100 TL ile 700 TL arasında değişiklik arz eder. İpin kullanım amacına, yapısına ve üretim tarihine göre fiyatlarda değişiklik görülebilir. Balya ipi fiyatları 2021 yılında 100-500 TL arasındadır.

Balya ipi fiyatlar 2021 yılından bu yana 100 veya 200 TL arasında değişiklik göstermiştir. Genel olarak uygun fiyatlı olan bu ürünler, taneyle satılmasının yanı sıra toptan olarak da satılmaktadır. Uzun süre kullanabileceğiniz bu balya ipleri, fiyat aralığı yıllık olarak değişmektedir. İhtiyacı karşılayan, kullanışlı ve dayanıklı olan balya ipleri uygun fiyatlara çeşitli indirim ve kampanyalar aracılığıyla satın alınabilir. Bütçeye uygun, hesaplı ve kaliteli olan balya markası içinden ihtiyacı karşılayan ürün seçilebilir. İnternet sitelerinden, tarım malzemeleri satan yerlerden ve sitelerinden uygun fiyatlarla satın alınabilir.

Balya İpi Seçerken Dikkat Edilecekler

Balya ipi yük taşımak ya da ürünleri balya yapmak için tercih edildiğinden dolayı satın alırken pek çok noktaya dikkat edilmesi gereklidir. Balya ipi satın alırken, seçerken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  1. Balya ipinin kullanım amacına uygun olmasına dikkat edilmelidir. Balya
  2. makinesinde veya normal kullanım için olan balya ipleri birbirinden ayırt edilmelidir.
  3. Kullanılacak işe uygun olan uzunluktaki balya ipleri tercih edilmelidir.
  4. Güneş ışığına, soğuğa, rüzgara ve çeşitli çevresel faktörlere dayanıklı olan balya ipleri kullanılmalıdır.
  5. Antioksidan içeren, ağır kimyasal madde içermeyen ürün tercih edilmelidir. Aksi takdirde çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkabilir ve ürün kolaylıkla yıpranabilir.
  6. Balya makinesinde kullanılacaksa sağlam olmasına ve dokusuna dikkat edilmelidir.
  7. Balya ipinin eksiksiz ya da düğümsüz olmasına dikkat edilmelidir.
  8. Kopmaya, yıpranmaya ve aşınmaya karşı dirençli olmasına dikkat edilmelidir
  9. Türk Standartları Enstitüsü tarafından onaylı olmasına dikkat edilmelidir.
  10. Balya ipinin kalınlığına ve bükülme özelliğine göre balya ipi tercih edilmelidir.
  11. Ağırlık taşırken dayanıklı olmasına dikkat edilmelidir.
  12. Balya ipinin taşıma kapasitesine dikkat edilmelidir.

Trak Balya İpi Nedir?

Çeşitli balya ipi markaları arasından öne çıkan ve sıkça kullanılan Trak ip balya ipi oldukça kaliteli ve sağlam yapılıdır. Kendine has üretimiyle ve yapısıyla sevilen bir üründür. Trakya balya ipi olarak da bilinen bu ürünün kopma gücü ve ağırlık taşıma kapasitesi oldukça fazladır. Kırmızı, siyah, beyaz gibi renkleri bulunan bu ürün, çevresel faktörlere karşı dayanıklıdır. Uzun yıllardır üretimi yapılan Trak balya ipi çok amaçlıdır. Balya makinelerinde de tercih edilen Trak balya makinesi ipi esneme veya uzama yapmaz. Ayrıca düğümsüz ve eksiksiz olan bu ürün çiftçiler tarafında beğenilir.

Trak ip fabrikası Trakya’nın çeşitli yerlerinde mevcuttur. Trak ip fabrikası birçok yere balya ipleri gönderilmektedir. Antioksidan içermeyen, dayanıklı ve kaliteli balya ipi Trak markası kullananlar tarafından beğenilir.

Trak balya ipi fiyatları her bütçeye uygun olup, toptan olarak da satılmaktadır. Trak ip fiyatları ürünün özelliğine, üretim tarihine ve uzunluğuna göre değişir. Oldukça beğenilen ve kullananlar tarafından tavsiye edilen Trak ip fiyatları her cebe uygundur.

Trak Balya İpi Fiyatları

Pek çok balya ipi markası içinden çok beğenilen Trak ip, uygun fiyatlı oluşuyla da tercih edilir. Trak balya ipi fiyatları kullananlar tarafından memnuniyetle karşılanır. Ürünün üretim tarihine, taşıma kapasitesine, ağırlığına ve kullanım amacına göre Trak ip balya ipi fiyatları değişiklik göstermektedir.

Genel olarak uygun fiyatlı olan markanın balya ipi, pek çok indirim fırsatları ve kampanyalar aracılığıyla satın alınabilir. Trak balya ipi fiyatlar 2021 yılından bu yana az miktarda değiştiği söylenebilir. Trak balya ipi 2021 yılında 70-350 TL arasındadır.

Trak balya ipi fiyatları 2022 yılında ise 70-450 TL arasında değişiklik göstermektedir. Oldukça kaliteli plastik malzemeden üretilen, bükümlü ve esneme yapmayan markanın bu balya ipi tarlada, bahçede ve serada kullanılabilir. Pratik kullanımı olan bu ip kolay bir şekilde balya makinesine monte edilebilir. Ayrıca torba ya da çuval bağlarken de rahatlıkla düğüm atılabilir. Taşıma kapasitesi yüksek olan bu balya ipi uzun süre kullanılabilir. Uygun fiyatlarla çeşitli internet sitelerinden veya mağazalardan satın alınabilir.

Filtreler

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.